Röportajlar

Murat Balaban

Öcelikle “MarkaZine” ekibi olarak ilk röportajınızda bana yer vermenizden onur duydum.
Platformunuzun içeriğini öğrenince daha da mutlu oldum.Takipçilerine oldukça faydalı olacağına inandığım “MarkaZine” platformu yayın hayatında üstün başarılar diler, takipçilerine saygı ve sevgiler sunarım..
1969 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdum.Müzik hayatım,5 yaşında ‘’tokaç’’ adını verdiğimiz halı yıkadıkları tahta parçasının iki ucuna çivi çakıp,lastik gerip,saz çalmaya çalışarak başladı.
Uzun yıllar sürecek bir aşkın başlangıcıydı bu.Memleketimin her köşesinde düğün çalıp söylemek,profesyonel müzik hayatımın temel taşlarıydı.İlk bestemi 13 yaşında yaptıktan sonra,ilerde müzikle uğraşarak yaşlanacağımı hissetmiştim.Yozgat Endüstri Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra artık beni sevenlere sunabileceğim şarkılarımı yazma vakti gelmişti.
’’Pirinçtanem’’,’’Bambaşka’’,’’Son Sözümsün isimli albümlerimin dışında bir kaç single vede 8 tane klip çalışmam oldu.
En son tekli çalışmam ‘’Aman Be Boşver’’adlı klip çalışmam 10 mayısta tüm mekanik ve digital platformlarda sevenlerimle olacak.Müzik hayatım boyunca şarkılarıma hayat veren ve benimle bestelerini paylaşan usta müzisyen ve müzik yönetmenim ‘’Ayhan Günyıl’a teşekkürlerimi borç bilirim.
Yeni çıkacak single çalışmam ‘’Aman Be Boşver’’adlı çalışmamın söz müziği ve klip yönetmenliği ‘’ma productıon’’un kıymetli sahibi değerli dostum Ayhan Günyıl’a aittir..
Yeni çıkacak çalışmamız pop fantazi tarzında ve çok inanarak yaptığımız bir çalışma oldu.Umarım sevenlerimde aynı fikirde olur.

Yakın zamanda Akdeniz ve Anadoluda yoğun bir konser programlarım olacak.
Sanat felsefem öncelikle beni sevenlere duyduğum sorumluluktur.Memleketimden aldığım kültür benim daima yol haritam oldu.kaliteli müzik yapmaya çalışmak,benim hissettiğim duyguları sevenlerimle paylaşmak hep felsefem oldu.
Küçük yaştan beri etkilendiğim sanatçıların başında bozkırın tezenesi büyük usta ‘’Neşet Ertaş’’oldu.Allah mekanını cennet eylesin.
Sabah gözümü açıp Rabbimden hayırlar diledikten sonra müzik adına neler yapabilirim diyerek çalışmak zamanımın büyük bir bölümünü alıyor.
Kısmetse her sene olduğu gibi bu senede yurt dışındaki beni sevenlerle buluşacağız.
Kanal V ekranlarında her pazar saat 20.00 de yayınlanan ‘Murat Balaban ile Herdem Müzik’’yurt içi ve yurt dışında çok yüksek bir izleyici kitlesine sahip.kaliteli müzik sunmak adına 10 yıldır tv programcılığı yapıyorum.samimiyetin ve müziğin arenası olduğunu düşünüyorum.
Sohbetimizin sonunda “MarkaZine”adlı dopdolu içerikli derginizin yayın hayatında başarılar diler,beni takip edip değer veren tüm okurlarınıza saygı ve sevgi sunarım.işleriniz rast gelsin..

Bir cevap yazın